lulando.pl

Blog tematyczny o dzieciach i rodzicach.

Zakupy

Jak anulować zakup na Allegro?

Jak anulować zakup na Allegro?

Internet umożliwia dużo łatwiejsze i wygodniejsze zakupy niż dotychczas. Jednym z najbardziej znanych portali umożliwiających sprzedaż i zakup różnorodnych produktów jest Allegro. Niezależnie jednak od tego, jak przydatna jest ta platforma zakupowa, może zdarzyć się, że zakupimy coś, czego tak naprawdę nie potrzebujemy, lub zrobimy to przypadkiem. W takim przypadku pojawia się pytanie: jak anulować zakup na Allegro?

Zrozumienie polityki anulowania na Allegro

Pierwszym krokiem, który musimy zrobić, jest zrozumienie polityki anulowania allegro. Platforma umożliwia odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki bez podania żadnej przyczyny. Istotne jest jednak, aby produkt nie był uszkodzony ani nie zostało naruszone jego oryginalne opakowanie.

Rozumienie polityki anulowania jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeżeli opłaciliśmy już za towar. W takim przypadku musimy zazwyczaj czekać na zwrot pieniędzy. Zależy to przede wszystkim od sprzedawcy, czy jest to firma, czy osoba prywatna. Pamiętajmy, że tylko sprzedawcy prowadzący działalność gospodarczą są zobowiązani do przestrzegania 14-dniowego okresu na zwrot zakupionego towaru.

Proces anulowania zakupu

Proces anulowania zakupu na Allegro jest dość prosty i składa się z kilku kroków. Przede wszystkim musimy zalogować się na swoje konto, a następnie wejść w zakładkę „Moje Allegro”, a potem „Kupione”. Następnie musimy znaleźć konkretną transakcję, którą chcemy anulować i kliknąć ”Problem z zakupem”. Tutaj wybieramy opcję ”Zrezygnuję z zakupu” i uzupełniamy formularz. Po zatwierdzeniu formularza, sprzedawca otrzyma powiadomienie o naszej chęci anulowania zakupu.

Potrzebne dane do anulacji

Wypełniając formularz dotyczący anulacji zakupu, musimy podać kilka informacji. Jest to przede wszystkim nasze imię i nazwisko, a także adres e-mail. Musimy także podać numer transakcji, który byłby nam niezbędny do zidentyfikowania zakupu. Większość tych danych jest z automatu generowana przez system Allegro, jednak zawsze warto je sprawdzić, czy są poprawnie wpisane.

Możliwe trudności przy anulowaniu zakupu

Anulowanie zakupu na Allegro na ogół nie stanowi większego problemu. Mogą jednak zdarzyć się sytuacje, które utrudnią nam ten proces. Jedną z nich jest na przykład sytuacja, gdy sprzedawca już wysłał nam towar. Wtedy mamy dwie możliwości – odesłać towar na koszt sprzedającego lub odebrać przesyłkę i następnie ją odesłać.

Warto zaznaczyć, że formularz anulacji zakupu jest dostępny tylko przez 15 minut od momentu kupna przedmiotu. Po tym czasie, jedyną możliwością jest kontakt ze sprzedawcą w celu omówienia szczegółów anulacji.

Udostępnij