Lulando – akcesoria dla dzieci i rodziców

Poduszka

Wyświetlanie wszystkich wyników: 28

Większość rodziców myśli, że wybór poduszki dla dziecka jest banalnie prosty, a to jest naprawdę nie lada wyzwanie. Odpowiednie dobranie rozmiaru poduszki do wieku pociechy jest niezwykle ważne. Poduszka musi zapewnić dziecku wygodny odpoczynek, a przede wszystkim minimalizować ryzyko wad postawy.

Podpowiadamy, aby rodzice najpierw obserwowali zachowanie swojego maluszka. Na początku niemowlę powinno spać na płaskim podłożu. Z biegiem czasu, jak już zacznie się swobodnie poruszać podczas snu, a wypoczynek bez poduszki stanie się dla niego niewygodny, jest to najlepszy moment na zakup poduszki dla dziecka. Dla przedszkolaków najlepiej wybrać poduszkę w kształcie zwierzątek. Jest ona idealnymi umilaczem, który pomaga w zasypianiu oraz towarzyszem podczas rozmaitych zabaw.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki?

W sklepie LULANDO mamy szeroki wybór poduszek, m.in. poduszkę do łóżeczka, poduszkę do wózka, poduszkę dekoracyjną. Dostępne są one w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach oraz wykonane z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów.

Przed zakupem rodzice powinni zastanowić się, jakiej poduszki dla pociechy potrzebują, a dopiero później zwrócić szczególną uwagę na inne jej aspekty, m.in.:
• rozmiar poduszki – zbyt mała lub zbyt duża może być przyczyną rozwoju wad postawy,
• dopasowanie do kształtu małej główki,
• uwarunkowania i przeciwwskazania zdrowotne – dobra poduszka powinna podpierać szyjkę i główkę maluszka,
• jakość materiałów – bezpieczna poduszka ma certyfikat Standard 100 by Oeko-Tex-Klasa I, co oznacza, że została wykonana z materiałów odpowiednich dla malucha,
• przeznaczenie poduszki – dobrać poduszkę do aktualnych potrzeb.

Warto, żeby rodzice pamiętali o tych kryteriach przy zakupie poduszki.